Cock RingsWeb HostingSpell Check
Russian (CIS)LatvianEnglish (United Kingdom)

Kā izvēlēties matraci?

 

Matracim cilvēka dzīvē ir liela nozīme. Vairāk kā trešdaļu savas dzīves cilvēks pavada miegā. Tādēļ cilvēkam ir nozīmīgs kvalitatīvs miegs. Cilvēkiem, kas labi izguļas, ir daudz enerģijas, stabila nervu sistēma un imūnā sistēma, kuras miegā atjauno savus spēkus.

Pievērsiet uzmanību tam, ka cilvēks guļ nevis uz gultas, bet gan uz matrača, līdz ar ko gulta ir tikai matrača mākslinieciskais noformējums, kas ir atkarīgs no izvēlētā guļamistabas stila.

Diemžēl, saskaņā ar mūsu pētījumiem, ļoti bieži ir sastopamas situācijas, kad ļoti dārgai gultai tiek iegādāts nezināmas izcelsmes un kvalitātes matracis.

Tāda attieksme pret savu veselību var ar laiku parādīt savas negatīvās sekas. Slikti izgulējies cilvēks var palikt īgns, noguris, pieļaut daudz kļūdu, zaudēt koncentrēšanos un dzīves tempu, bet galvenais, ka gulēšana uz slikta matrača var novest līdz mugurkaula veselības problēmām. Un tad jau ir nepieciešama ārsta ortopēda palīdzība. Tādēļ daļa cilvēku ir ortopēdiskā matrača meklējumos, kaut gan ne visi cilvēki saprot šī vārda nozīmi.

Parasti cilvēkiem ir nepieciešams anatomiskais matracis. Anatomiskais matracis veselam mugurkaulam nodrošina ērtu dzīvi.

Anatomiskais matracis ļoti svarīgs ir bērniem, kad viņiem notiek mugurkaula veidošanās. Kas ir anatomiskais matracis? Tā ir atsperu un citu pildījumu sistēma, kas nodrošina miega laikā neizlocītu mugurkaulu. Visizplatītākie un klasiskākie šī veida matrači ir ar neatkarīgu atsperu bloku (pocket springs) un matrači no lateksa, kas satur ne mazāk kā 30% dabīgā lateksa.

Eksistē daudzi varianti matrača pamata veidošanai, proti, kokvilna, latekss, viskoze, Stylex, standarta porolons, vilna u.t.t. Nav ieteicams izmantot paaugstinātas cietības materiālu. Pie tiem ir pieskaitāmi: kokosa loksne, otrreizējās pārstrādes porolons, vatelīns, paaugstināta blīvuma sintepons.

Visā visumā bez ārsta ieteikuma nav ieteicams izmantot šos materiālus savam matracim. Ļoti kaitīgs ir arī ir pusvilnas vatelīns kā otrās pārstrādes produkts, kurā dzīvo putekļu ērces, kas negatīvi ietekmē cilvēka elpošanu un redzes sistēmu. Matrača dabīgajiem komponentiem ir jābūt atbilstoši antibakteriāli apstrādātiem, kas ietekmē matrača cenu.

Elīza-K matraču ražošanā neizmanto neapstrādātus dabīgos komponentus, pierādījums tam ir uzņēmuma rīcībā esošie sertifikāti.

Svarīga nozīme ir matrača audumam. Mūsdienās ražotāji tirgū piedāvā dažādu cenu kategoriju audumus. Cena ir atkarīga no auduma sastāva: lētākie audumi sastāv no 100% sintētikas, piemēram, poliestera, polipropilēna un neaustās šķiedras, tālāk seko audumi no kokvilnas, lina un viskozes dažādās kombinācijās un procentuālajā sadalījumā.

Elīza-K savā ražošanā izmanto audumus, kas satur ne mazāk par 70% kokvilnas, kas nodrošina matrača pārvalka ekoloģiskumu un ilgu kalpošanu.

Vairākums uzskata, ka ortopēdiskais matracis ir ciets matracis. Tas ir aplams uzskats. Ortopēdiskais matracis var būt gan ciets, gan arī mīksts, atkarībā no tā, kādā mugurkaulu daļā ir problēmas – ārējā, iekšējā vai sānu.

Piemēram, rehabilitācijas laikā pēc operācijas bieži izmanto matračus no viskozes porolona (memory foam), kas pilnīgi atkārto cilvēka ķermeņa formu, mazinot ilgās gulēšanas sekas un noņemot slodzi no mugurkaula.

Pēdējā laikā ir moderni izmantot kokosa loksnes. Vēlamies vēlreiz brīdināt par pašdiagnozes kaitējumu tādā svarīgā jautājumā kā savs mugurkauls. Attīstītās valstīs kokosa materiāla izmantošana nepārsniedz 2-3% no kopējā matraču apjoma.

Matrača kalpošanas laiku var pagarināt ar virsmatraci. Virsmatracis ievērojami pagarina matrača kalpošanas laiku, kā arī uzlabo tā īpašības. Piemēram, izmantojot virsmatraci no lateksa vai viskozes Stylex kombinācijā ar parasto atsperu matraci, tiek sasniegta augsta šī izstrādājuma ergonomika. Virsmatracis arī ir ļoti ērts gultas veļas maiņai.

Ir jāņem vērā, ka, mainot jebkuru matraci, iespējamas sāpes mugurā, kas ilgst līdz 3 mēnešiem. Tas nozīmē, ka cilvēka mugurkaulam ir vajadzīgs laiks, lai pielāgotos tā jaunajai formai, un adaptācijas periods ir individuāls.

Atsperu matrači arī atšķiras savas cietības un kalpošanas ilguma ziņā. Atsperu matračos izmanto dažāda diametra stieples. „Pocket” matračos, kur katrai atsperei ir sava „māja”, izmanto 1,4, 1,6, 1,8, 1,9 mm stieples. 1,9 mm stieples izmanto tikai matraču sistēmās zem atsperēm. Standarta matračos izmanto 1,9, 2,15, 2,20, 2,40 mm stieples. Protams, ka stiepļu izmērs un daudzums uz 1 m2 nosaka izstrādājuma kalpošanas laiku un cenu.

Elīza-K izmanto angļu atsperes no 1,8 mm stieples – Pocket matračiem un 2,40 mm – standarta matračiem no ražotāja Hoffmann (Vācija).

Matrača ekspluatācijas laikā to nepieciešams apgriezt otrādi ne mazāk kā 1 reizi 6 mēnešos. Tas ir saistīts ar to, ka jebkuram materiālam ir paliekoša deformācija un, lai pagarinātu matrača kalpošanas ilgumu, ir jāievēro iepriekš norādītais ieteikums.

Elīza-K plašais matraču klāsts spēj apmierināt jebkuru pircēju vēlmes, kā arī ir iespējams individuāli pasūtīt matraci ar jebkuru konfigurāciju un struktūru.

Mūsu konsultanti sniegs Jums palīdzību matraču izvēlē. Jau 17 gadus mūsu tehnoloģija attīstās kopīgā sadarbībā ar ārstiem un speciālistiem miega nozarē.

Iespējams pasūtīt matračus ar koka rāmi, uz kājiņām un citas kombinācijas pēc pasūtītāja vēlmēm.

Atsperu bloki

Neatkarīgo atsperu bloks Pocket (256-289 atsperes uz 1 m2). Te tiek izmantotas cilindriskas formas atsperes, katra no tām ir ievietota speciālā „mājiņā”. „Mājiņa” ir izgatavota no augstas kvalitātes flizelīna. Atsperu sistēma Pocket ļauj matracim tieši reaģēt uz cilvēka svaru un ķermeņa kontūrām, un ļauj pareizi sadalīt smaguma pakāpi, uzturot mugurkaulu un atslābinot muskuļus miega laikā.

Bloks Bonnel – tas ir atsperu bloks, kas sastāv no konusveida atsperēm, kas savā starpā ir savienotas ar spirālveida stiepli. Tāds atsperu bloks lieliski sadala cilvēka ķermeņa masu pa visu virsmu, tādā veidā samazinot spiedienu uz vienu virsmas vietu. Rekomendējam cilvēkiem ar paaugstinātu ķermeņa svaru.

Pildījumi

Pildījumi ir slāņi starp atsperēm un pārvalku, un tie ir ļoti svarīgi. Lētos matračos tiek izmantoti sintētiskie pildījumi – porolons, vatīns, „struto fiber”. Dārgākos modeļos – dabīgi un kvalitatīvi mākslīgie materiāli: latekss, kokosa loksne, aitas vilna, materiāli ar atmiņas efektu u.c.

Latekss ir dabīgs materiāls, kas tiek iegūts no saputotas kaučuka koka sulas. Būdams elastīgs un stiprs, latekss lieliski nodod slodzi uz atsperēm, tas var izturēt lielu spiedienu un lieliski atjauno savu sākotnējo formu. Tādēļ, lai latekss „elpotu”, tiek veikta perforācija. Šī tehnoloģija ļauj regulēt matrača stiprumu: jo vairāk šūnu, jo matracis mīkstāks. Tieši no dabīgā lateksa tiek ražoti kvalitatīvi matrači, kas ir vidēji cieti.

Mākslīgais latekss – ekoloģiski tīrs un mūsdienīgs materiāls. Tam piemīt dabīga elastība, kā arī augstas cietības rādītāji. Mākslīgais latekss ļoti labi vēdinās un ir izturīgs pret stipru spiedienu. Tas ir viens no populārākajiem ortopēdisko matraču pildījumiem.

Pildījums ar atmiņas efektu (Memory foam) – augstas kvalitātes termojutīgs caurumots materiāls, pēc izskata atgādina porolonu. Matrači ar "atmiņas efektu" – Memory foam pielāgojas cilvēka ķermeņa individuālajām īpašībām, atkārto un nofiksē mazākās guļošā cilvēka kustības. Tas nodrošina pilnīgu atslābumu un komfortu miega laikā.

Starpslānis no kvalitatīvas vilnas. Ir matrači, kuru viena puse ir siltāka, cita — aukstāka. Tāda veida izstrādājumi ir ērti mūsu klimatā – pietiek apgriezt matraci otrādi, lai justos justos komfortabli.

Vilna. Dabīga, nekrāsota kamieļvilna – materiāls, ko izmanto kā „ziemas” silto pusi. Ķīmiski neapstrādātās vilnas dabīgās šķiedras ir pārklātas ar dzīvnieku izcelsmes vasku — lanolīnu. Siltuma ietekmē kūstot, lanolīns nonāk ādā, sniedzot terapeitisku efektu. Tas stimulē asinsriti, noņem sāpes.

Kokosa loksne. Kokosa palmas šķiedras – tas ir augu valsts izcelsmes pildījums. Kokosa loksne tiek ražota no kokosrieksta šķiedrām. Šķiedras, kas ir 30 cm garas, aizsargā augli un mīkstina sitienu, krītot no 30 m augstuma, darbojas kā aizsargslānis. Ņemot vērā pielietojumu dabā, kokosa šķiedras ļoti labi tiek pielietotas kā pildījums stingriem ortopēdiskiem matračiem. Lai iegūtu elastīgu, izturīgu pret deformācijām, gaisu caurlaidīgu pildījumu, kokosa palmas šķiedras tiek pildītas ar mākslīgo lateksu, ar tādu sastāvu kokosa loksne ir elastīga un ilggadīga. Kokosa loksne ir nepieciešama, lai matracis būtu stingrs. Matračos, kur nepieciešama vidējās pakāpes cietība, loksne tiek kombinēta ar elastīgiem pildījumiem.

Kas ir jāzina par porolonu

Mēbeļu un matraču ražošanā izmanto šādus porolona veidus (to vēl dēvē par putupoliuretānu): standarta, paaugstinātas cietības un cieti, mīksti, ļoti mīksti,augsti elastīgi un speciāli (nedegoši un ļoti elastīgi).

Elīza-K savos izstrādājumos izmanto Stylex (augsti elastīgs), tā pamatpriekšrocības ir elastīgums un ērtums. Parastā porolonā šūnu struktūra ir vienveidīga – šūnām šūnām, ir vienādi izmēri un sieniņu biezums arī ir vienāds, tas noved līdz tam, ka slodzes gadījumā tās vienādi deformējas un vienādi darbojas no saraušanās pretestības. Stylex struktūra ir rupja un neviendabīga, šūnas ir dažādu izmēru un izmētātas nenoteiktā kārtībā, tādēļ dažādi reaģē uz slodzi.

Ja slodze nav liela, strādā tikai smalkās šūnas ar nelielu sieniņu biezumu, kas atbilst mīkstā porolona efektam, bet, slodzei pieaugot, darboties sāk visas lielās šūnas ar lielu saraušanās pretestību. Tādā veidā tiek sasniegta lieliska komforta sajūta.

Ilgs mūžs. Standarta poroloni mēbelēm parasti kalpo ļoti īsu laiku (no 2 līdz 8 gadiem), pēc tam tie ātri zaudē savas ekspluatācijas īpašības vai vispār izjūk. Stylex kalpo vairāk kā 15 gadus, pie tam praktiski nezaudējot savas ekspluatācijas īpašības.

Ugunsdrošs. Stylex, kura blīvums pārsniedz 30 kg/m3, ir ugunsdrošs. Tas ļauj izmantot Stylex mēbelēs, kur tiek pieprasīta augsta ugunsdrošība (slimnīcām, viesnīcām, mācību iestādēm).

Pamatnoteikumi, izvēloties matraci

Ķermeņa balsts – tā ir matrača spēja balstīt visu ķermeņa masu un uzturēt miega laikā muguru taisnu. Balsta funkciju matracī nodrošina matrača pamatne, t.i., atsperu vai lateksa bloks.

Komforts — tā ir matrača spēja būt atbilstošam ķermeņa formām, un mazināt slodzi uz parastām spiediena vietām, lai mazāk jāgrozās miega laikā. Komfortu nodrošina pildījuma kārtas un uz sintepona nošūtais matraču audums.

Kam jāpievērš uzmanība!

  • Vai izvēlētais matracis nodrošina nepieciešamo komfortu.
  • Vai tas balsta jūsu mugurkaulu vienādā līmenī, novēršot sāpes mugurā.
  • Jābūt pietiekami vietas miegam.
  • Pērko tmatraci, jums jāpiedomā par tam atbilstošu pamatni.
  • Kvalitatīva pamatne paildzina matrača kalpošanas laiku un nodrošina jūsu ķermeņa uzturēšanu pareizā līmenī.

Pērciet matraci kopā ar gultu. Gultas rāmim jāatbilst matrača izmēram, lai nodrošinātu pareizu gultas un matrača atbilstību. Atsevišķos gadījumos, ja gultas rāmis neatbilst matracim, var tikt atteikta garantija par matrača sabojāšanu, neapmierinošu raksturojumu un var samazināties matrača kalpošanas laiks.

Galvenie matraci raksturojošie lielumi — stingrība un izturība. Veiciet matrača testēšanu, lai pārliecinātos, ka jūtaties ērti. Kā arī pārliecinieties, ka matracis ir vienādi stingrs visās vietās.

Matracim ir jābūt ar labu balsta sistēmu. Izmantojiet stipru gultas rāmi. Ja rāmis ir liela izmēra, pārliecinieties, ka jūsu rāmim ir atbilstošs balsts centrā, kas novērsīs ieliekšanos vai salūšanu.

Ja uz matrača parādīsies pleķis. Izmantojiet ziepjainu šķidrumu ar aukstu ūdeni vai šampūnu apstrādei. Ūdenim ir jābūt pēc iespējas mazākā daudzumā, jo matraci nedrīkst pārāk mitrināt. Neizmantojiet ķīmiskas vielas, kategoriski aizliegts izmantot acetonu, kas var sabojāt matraci un negatīvi ietekmēt uz jūsu veselību.

Eliza © 2015. Powered by pixel star.